Pola Nadziei

Jak co roku w kwietniu i maju młodzież należąca do Klubu „Ośmiu” działającego przy naszym liceum pomagała w zbiórce pieniędzy na wsparcie działalności hospicjum w Wiśniowej. Akcja była realizowana w miejscowościach, z których pochodzą uczniowie naszej szkoły. Nasi wolontariusze zorganizowali akcję w 7 miejscowościach: w Pcimiu, Tenczynie, Krzeczowie, Bysinie, Stróży, Krzczonowie i Myślenicach. W dniach zbiórki pogoda nie zawiodła. Promienie słońca ogrzewały nasze twarze i wprawiały nas w dobry nastrój. Ludzie byli bardzo hojni i mieli dla nas dużo ciepła, co sprawiało, że mieliśmy więcej energii do dalszej pomocy. Za każdy grosz dziękowaliśmy uśmiechem, który został odwzajemniony przez ofiarodawców. Podczas kwesty rozdawane były papierowe żonkile i ulotki, z których można było dowiedzieć się więcej o przeprowadzanej akcji. Udział w tym przedsięwzięciu naładował nas pozytywną energią i chęcią do dalszego działania. Zebrane pieniądze w sumie 7861.7zł. zostały przekazane Stowarzyszeniu Hospicyjnemu w Wiśniowej „Bądźmy Razem” które opiekuje się osobami cierpiącymi i ich rodzinami. Od przedstawicieli stowarzyszenia otrzymaliśmy wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc. Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie pomoże w popularyzowaniu pomocy innym.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękuję.

Opiekun Klubu „Ośmiu”
Bożena Serwińska