UCZNIOWIE I LO IM. T. KOŚCIUSZKI ZAJĘLI I i II MIEJSCE W MAŁOPOLSCE NA XXXI OLIMPIADZIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ

kokurs_eko_01 16 kwietnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbyły się eliminacje II stopnia XXXI OWE. Naszą szkołę reprezentowało troję uczniów: Alicja Sobieraj i Piotr Windak z klasy III C i Barbara Paździor z II D. Młodzi ekolodzy rozwiązywali najpierw test, a następnie wyłoniono 12 osób do części ustnej.  Piotrek uzyskał największą liczbę punktów – 43, a Ala 42 pkt ( na 50 możliwych), co umożliwiło im przejście do II etapu – części  ustnej. Tam walczyli z pozostałymi 10 osobami. Każda z nich odpowiadała na 6 pytań, wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i reprezentowali niezwykle wysoki poziom wiedzy ekologicznej. Jury nie miało łatwego zadania z wyłonieniem 7 zwycięzców, którzy przechodzą do eliminacji centralnych. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że najlepsi ekolodzy w Małopolsce to Piotr Windak – I miejsce i Alicja Sobieraj – II miejsce. Serdkokurs_eko_02ecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach I stopnia, które również odbędą się w Krakowie na początku czerwca. Natomiast Basia uzyskała wynik powyżej 70% i tym samym została finalistką OWE II stopnia, co daje jej możliwość studiowania na niektórych uczelniach. Gratulujemy również Basi i życzymy jej, aby w przyszłym roku dołączyła do ścisłej czołówki ekologów w Polsce.

Opiekunowie: G. Kucharczyk, G. Łętocha, M. Twardowska