ZDOBYWCA TRZECH INDEKSÓW NA DWIE NAJWIĘKSZE MAŁOPOSKIE UCZELNIE TECHNICZNE

Z wielką radością informujemy, że RADOSŁAW KULPA, uczeń klasy 4a I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach zdobył w sumie trzy indeksy na dwie najbardziej znane techniczne uczelnie naszego województwa tj. Politechnikę Krakowską i Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie.

W pierwszym z konkursów IX edycji „O złoty indeks PK” Radek został laureatem I stopnia z przedmiotu matematyka, co zgodnie z kryteriami powoduje doliczenie Mu 200 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym i w sposób jednoznaczny przekłada się na uzyskanie statusu studenta I roku na prawie wszystkie wydziały PK.

W III etapie (centralnym) XVII edycji ogólnopolskiej „Olimpiady o diamentowy indeks AGH”, gdzie spotkali się najlepsi z najlepszych, Radek wywalczył dwa tytuły :

  • Laureata I stopnia z przedmiotu fizyka
  • Laureata III stopnia z przedmiotu matematyka.

Tytuł laureata I stopnia otwiera naszemu uczniowi wszystkie drzwi na wybranej przez Niego specjalności dowolnego wydziału Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Tytuł laureata III stopnia to możliwość studiowania na niemalże wszystkich kierunkach w/w uczelni.

Nie są to jedyne sukcesy w bieżącym roku szkolnym. Pozostałe to:

Finalista X edycji ogólnopolskiego Tarnowskiego Turnieju Matematycznego

Uczestnik finału konkursu matematycznego „Matematyka stosowana” o indeks na dowolny kierunek na Politechnice Białostockiej

Opiekunami ucznia byli: z matematyki Pan Paweł Matusiak, a z fizyki Pani Agnieszka Proszek.

Zatem teraz przed Radkiem już tylko matura, którą mamy nadzieje zda bez żadnych problemów, a później trochę główkowania nad wyborem dalszej drogi życiowej, a ma z czego wybierać!

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Radkowi sukcesów w życiu osobistym i dalszej edukacji! GRATULUJEMY!!!

Sebastian Szymczyk z IV C Laureatem Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W dniach 15 i 16 marca odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzyo Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Tegoroczna edycję uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Po zmaganiach w dwóch poprzednich etapach – rejonowym oraz okręgowym – Sebastian Szymczyk z klasy IVC reprezentował naszą szkołę i województwo małopolskie na ostatnim etapie ogólnopolskim,  gdzie uzyskał tytuł laureata, a tym samym zdobył indeks na uczelnię. Każda edycja ma program stały i zmienny. Przewodnim etapem VIII edycji była „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Trudność olimpiady polegała na opanowaniu wiedzy z szeroko pojętego bezpieczeństwa   w Polsce i na świecie. Poziom olimpiady był bardzo wysoki, a różnice punktowe między uczestnikami niewielkie. Podczas finału, oprócz napisania testu, uczeń poszerzył wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych wykładach przygotowanych przez przedstawicieli służb związanych   z bezpieczeństwem.  Udział w tej olimpiadzie wzbogacił ucznia o nowe doświadczenia. Gratulujemy Sebastianowi za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów już jako studentowi wyższej uczelni! Uczeń pracował pod kierunkiem nauczyciela Edukacji dla Bezpieczeństwa  i WOS-u   pani  Zuzanny Zawadzińskiej.

SZYBOWCE, ELEKTROWNIA I MUZEUM BROWARNICTWA

W dniach 23-24.10.2023 odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy 3A. Wycieczkę do Międzybrodzia Żywieckiego rozpoczęliśmy od wyjazdu na górę Żar, na której znajduje się górny zbiornik wodny będący częścią Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka Żar. Następnie, pieszo udaliśmy się szlakiem przez szczyt Kiczera 827 m n.p.m do miejsca naszego zakwaterowania, gdzie późnym popołudniem wysłuchaliśmy wykładu na temat szybowców i szybownictwa, o których opowiadał nam Pan Sebastian Kawa – wielokrotny mistrz Europy i Świata w szybownictwie. Informacje o Panu Sebastianie można znaleźć tutaj -> http://www.sebastiankawa.pl/o-sebastianie/

Czytaj dalej „SZYBOWCE, ELEKTROWNIA I MUZEUM BROWARNICTWA”

 MojeStypendium.pl

Moje Stypendium – program, który pomaga przenosić góry!

Fundacja Dobra Sieć, prowadząc portal MojeStypendium.pl, od ponad dekady pomaga setkom tysięcy młodych osób w realizacji marzeń. 

Zespół Fundacji Dobra Sieć niezmiennie od 2009 roku popularyzuje wiedzę o dostępnych w Polsce i zagranicą programach stypendialnych, konkursach oraz stażach. Dba o równość i jawność w dostępie do informacji dla każdej osoby, udziela porad oraz wspiera dobre praktyki organizatorów programów stypendialnych.

Poprzez bezpłatny dla czytelników portal MojeStypendium.pl, pokazujemy różnorodność możliwości, które czekają na uczniów, studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców. Co roku informujemy o ponad 1000 stypendiów naukowych, sportowych, artystycznych i nie tylko. Do interaktywnej wyszukiwarki na portalu powinna sięgnąć każda osoba, która myśli o swoim rozwoju. Oprócz wyszukiwarki ofert, w ramach programu Moje Stypendium publikowane są także rzetelne artykuły edukacyjne, cykliczne zestawienia ofert, badania i publikacje. 

Wszystkie materiały udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji i sięga do nich co roku kilkaset tysięcy osób.

Zapraszamy do odwiedzin portalu MojeStypendium.pl, który pozwala przenosić i zdobywać góry – od najmłodszych lat. 

Na portalu mojestypendium.pl znajdują się:

  • bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 17 000 ofert z Polski i zagranicy),
  • artykuły o stypendiach,
  • informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.

Kontakt:

Aleksandra Belina

a.belina@mojestypendium.org 

Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl

serwis@mojestypendium.pl

www.mojestypendium.pl

.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1. odbędzie się w auli szkolnej (2 piętro) wg harmonogramu:

Klasy 1A, 1G, 1E (w rekrutacji klasy A i E) godz 10:00

Klasy 1B, 1H, 1F (w rekrutacji klasy B i F) godz 10:45

Klasy 1C, 1D, 1J, 1K(w rekrutacji klasy C i D ) godz 11:30

Później spotkanie z wychowawcami w klasach (wykaz sal na spotkania dostępny w szkole)

Klasy 2-4 spotkania z wychowawcami o godz. 9:00. (wykaz sal na spotkania dostępny w szkole)

Wyniki rekrutacji uzupełniającej

Został przyznany dodatkowy oddział (mat-biol). Komisja Rekrutacyjna wywiesiła uzupełniające listy zakwalifikowanych uczniów do I klas. Do dnia 21.08.2023 r. Komisja czeka na potwierdzenie woli (dostarczenie oryginałów świadectwa i wyniku egzaminu ósmoklasisty). 

Dnia 14.07. 2023 r Komisja nie pracuje.

                               Komisja Rekrutacyjna

Henryk Bidziński 1934-2023

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6.08.2023 odszedł Henryk Bidziński.  Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach w latach 1973-1982.

Małopolska Tarcza Humanitarna Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny

Do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach dotarł sprzęt i stroje sportowe do prowadzenia zajęć  z siatkówki w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Otrzymaliśmy 20 kompletów strojów sportowych, 20 par spodni dresowych oraz nakolanników siatkarskich ponadto otrzymaliśmy 11 sztuk  piłek siatkowych, siatkę do siatkówki oraz 2 sztuki tablic do wyników o wartości 14 854,00 zł.

Objętych wsparciem zostało 20 uczniów, w tym z Ukrainy i z Polski. Otrzymane stroje i sprzęt sportowy nie tylko przyczynią się do poprawy sprawności i kondycji psychofizycznej uczniów, ale również wzmocnią wśród nich poczucie zespołowości i integracji na zajęcia sportowych z siatkówki.