Author Archives: Roman Pitak

Eksperymenty dla najmłodszych

7 czerwca w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy 2b Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach. Dzieci mogły zobaczyć doświadczenia z fizyki i chemii przeprowadzone przez Pana Dyrektora Jacka Ślósarza i Pana Zbigniewa Murzyna. Mali podopieczni pod czujnym okiem nauczycieli i uczniów klasy 2C mogli sami przeprowadzać wybrane doświadczenia. Mieli również możliwość wykorzystania projektów uczniów klasy 1a przygotowanymi w ramach konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”. Na zakończenie odbyło się spotkanie z karaluchami, pająkami i jaszczurkami, które zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Nasi dużo młodsi koledzy opuścili szkołę bardzo zadowoleni twierdząc, że wszystko było super. Możemy powiedzieć tylko jedno: Zapraszamy za rok.

I POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniach 5-6 czerwca 2017 roku odbył się I Powiatowy Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko i jego czasy” organizowany przez historyków I Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach oraz Muzeum Niepodległości. Patronat nad konkursem objęli Starosta Powiatu Myślenickiego- Józef Tomal oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice- Maciej Ostrowski.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów powiatu myślenickiego i składał się z dwóch etapów.   I etap odbył się 5 czerwca w budynku I LO i polegał na wypełnieniu testu wiedzy. Prace zostały ocenione przez Komisję Konkursową jeszcze tego samego dnia, a wszystkich uczniów biorących udział w konkursie zaproszono do uczestnictwa w etapie II.

W dniu 6 czerwca odbył się etap II, czyli gra miejska na terenie Racławic i Krakowa. Uczniowie podzieleni na grupy, w oparciu o materiały dostarczone przez organizatorów odwiedzali miejsca związane z postacią Tadeusza Kościuszki. Ich zadaniem było dotarcie do poszczególnych punktów gry i rozwiązanie zadań konkursowych.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w dniu 9 czerwca 2017 roku w siedzibie Muzeum Niepodległości.

I miejsce zajął: Jakub Kotarba – Gimnazjum nr 1

II miejsce: Maria Żak – Gimnazjum nr 1

III miejsce: Małgorzata Żak – Gimnazjum nr J

Wyróżnienie: Wojciech Węglarz- Gimnazjum Raciechowice

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy wiedzy, a nauczycielom opiekunom dziękujemy za przygotowanie podopiecznych do konkursu.

                                                                                                                                                            Nauczyciele historii

Powiatowa Licealiada w Piłce Plażowej

22 maja po raz pierwszy odbyła Powiatowa Licealiada w Piłce Plażowej. Na piaszczystych boiskach Zarabia wystąpiła również reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta : Małgorzata Kosakowska i Gabriela Cienkosz zajęły II miejsce, a  chłopcy: Marcin Mazurek i Kacper Fus IVm. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekun G. Kucharczyk Czytaj dalej

KOMUNIKAT

Z przykrością informujemy, że Dzień Sportu w naszej szkole  zostaje odwołany z powodu małej ilości chętnych klas. Zajęcia lekcyjne w tym dniu tj. 01.06.2017 odbędą się zgodnie z planem lekcji.

Samorząd

Księżniczka na opak wywrócona

18-go maja, grupą 50 uczniów naszego LO, wybraliśmy się na przedstawienie ,,Księżniczka na opak wywrócona” do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Utwór jest imitacją XVII-wiecznej komedii hiszpańskiego dramatopisarza Pedro Calderona autorstwa Jarosława Marka Rymkiewicza. Spektakl został wyreżyserowany przez Remigiusza Brzyka, a grało w nim 10-ciu studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA 1.06.2017

Drodzy uczniowie,

Specjalnie dla Was 1 czerwca w I LO zaplanowano szereg ciekawych konkursów i imprez. Poniżej można znaleźć ich wykaz. Bliższe informacje na temat konkursów znajdziecie w zakładce samorząd uczniowski.

Od 22.05 do 26.05.2017  przewodniczący klas zobowiązani są przekazać listy z uczestnikami poszczególnych konkursów przewodniczącemu SU Aleksandrze  Jończyk lub opiekunowi SU Joannie Kazaneckiej. Czytaj dalej